foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

 

Biuro Podróży „Glob” Opole, ul. Reymonta 30, PI Rzeszów

Kontakt: Tel:17779052, 664492882 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Termin: 21.02 – 29.02.2024

Dla chętnych za dopłatą wyjazd z Oławy, Wrocławia, Opola, Rzeszowa w godzinach wieczornych  w dniu 20.02.2024

Dzień 1, 21.02 (śr): PRZELOT DO IZRAELA- EIN KAREM – YAD VASHEM

Zbiórka uczestników na  lotnisku Kraków – Balice o godz. 03.40. Wylot do Izraela o godz. 05.40. Numer lotu 159. Po wylądowaniu ok. 10:20 i spotkaniu z przewodnikiem przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Przejazd do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2, 22.02 (czw): JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3, 23.02 (pt): BETLEJEM           

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

Dzień 4, 24.02 (sb): WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD - BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia – 20 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 430 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5, 25.02 (ndz): JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6, 26.02 (pn): G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM - NAZARET

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 25 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 7, 27.02 (wt): KANA – G. TABOR - HAJFA – CEZAREA

Śniadanie. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

Dzień 8, 28.02 (śr):  HERODION - HEBRON

Śniadanie. Następnie przejazd do ruin pałacu Heroda Wielkiego oraz miejsca, gdzie znaleziono jego grób – Herodionu. Przejazd do Hebronu – miasta świętego dla 3 monoteistycznych religii, gdzie znajdują się grobowce naszych Patriarchów: Abrahama i Sary. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 9, 29.02 (czw): JEROZOLIMA - TEL AVIV – WARSZAWA

Śniadanie a następnie przejazd do Tel Avivu Jaffo – zwiedzanie najstarszej części miasta. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju o godz. 20.05. Numer lotu 160. Przylot do Krakowa o godz. 23.00. Powrót autokarem do Opola, Wrocławia, Rzeszowa w godzinach rannych w dniu 01.03.2024

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

Cena: 2650 zł + 670 USD

 

          Świadczenia zawarte w cenie:

         - przelot liniami lotniczymi LOT (bagaż 21 kg Rejestrowany i 6 kg podręczny).

         - na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem

         - polskojęzyczny przewodnik

         - 8 noclegów w hotelach klasy 3*** ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3

          osobowe z łazienką

         - bilety wstępu

         - taksówki na Górę Tabor

         - prom po Jeziorze Galilejskim

         - zestawy nagłaśniające

         - codzienne msze święte

         - opieka duchowna

         - ubezpieczenie NW i Kl. + bagaż podróżny

         - pilot polskojęzyczny

 

         Dodatkowe opłaty:

         Cena nie zawiera:      
        - dopłata do pokoju jednoosobowego – 240 USD/os      
        - napoje do posiłków na obiadokolacjach
        - prywatne wydatki    
        - wycieczki fakultatywne opisanych w programie („Jerozolima nocą”, „G.          

         Kuszenia”)     
        - taca pielgrzymów z Mszy świętej (około 1 dolar/osoba)        
        - inne nie objęte programem
        - transfer na lotnisko plus powrót z Rzeszowa, Wrocławia, Oławy i Opola - 180zł/osoba

 

 Przewodnik miejscowy zastrzega zmianę kolejności zwiedzanych obiektów.

- prz

Berlin, panoramaOpera LwówWenecjaKaktusy