foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzi

Dzień 1, 10.02 ZBIÓRKA NA LOTNISKU (wcześniej dla chętnych transfer na lotnisko) WYLOT I PRZYLOT DO IZRAELA, ZWIEDZANIE BETLEJEM - BETANIA

Zbiórka i spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków - Balice o godzinie 03.40. Wylot do Tel Awiwu 05.55. Numer lotu 159. Przylot do do Tel Awiwu 10.20

Po wylądowaniu i spotkaniu z przewodnikiem przejazd do Betlejem. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Zakwaterowanie. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

Dzień 2, 11.02:  JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

Dzień 3, 12.02: WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia – 20 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

Dzień 4, 13.02 POLE PASTERZY – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na

oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

 

Dzień 5, 14.02 JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

Dzień 6, 15.02.02 KANA – G. TABOR - NAZARET

Śniadanie. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja. Nocleg w Nazarecie.

Dzień 7, 16.02 G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUMŚniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych degustacja ryby św. Piotra (ok. 25 USD/os). Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 8, 17.02 HAJFA – CEZAREA - TEL AVIV – KRAKÓW

Śniadanie. Następnie przejazd do Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu oraz Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Następnie przejazd do Tel Avivu Jaffo – zwiedzanie najstarszej części miasta. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do Krakowa o godzinie 11.25 numer lotu 160.

Przylot do Polski na lotnisko Warszawa godzina 16.35, do Kraków – Balice o godzinie 17.30 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).


Kolejność programu może ulec zmianie – zmiany wprowadza przewodnik lokalny lub biuro podróży w zależności od potrzeb na miejscu, zmian dotyczących siatki połączeń samolotowych, lokalnych świąt lub warunków pogodowych.

Cena: 2700 zł + 500 USD

Cena zawiera:
- przelot samolotem
- asysta na lotnisku
- polskojęzyczny przewodnik – opiekun lokalny
- transport komfortowym autobusem na terenie Izraela z Wi-Fi
- 7 noclegów w hotelach 3***, w pokojach 2 i 3-osobowych w opcji HB

- wyżywienie 2 razy dziennie (śniadania i obiadokolacje  formie bufetu szwedzkiego)
- ubezpieczenie KL, NW, bagaż
- taksówki na Górę Tabor,
- wszystkie bilety wstępu ujęte w programie.

- rezerwacje Mszy Św. według programu,

- prom po Jeziorze Galilejskim,

- zestawy nagłaśniające,

 

Cena nie zawiera:

 napoi do obiadokolacji, tacy na mszy święte, wycieczek fakultatywnych.

Dopłata do pokoju 1 osobowego 220 USD

 

Termin: 10.02 - 17.02.2023

PASZPORT MUSI BYĆ WAŻNY MINIMUM 6 MIESIĘCY OD DATY ROZPOCZĘCIA PIELGRZYMKI-PRZYLOTU DO IZRAELA 

Berlin, panoramaOpera LwówWenecjaKaktusy