foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Kraje Bałtyckie: Litwa - Estonia - Łotwa- Finlandia na każdą kieszeń

 

Terminy: 22.06 - 28.06.2024

Program ramowy

1 DZIEŃ: Wyjazd z Rzeszowa o godz:21.30. Przejazd na Litwę.

2 DZIEŃ: Przyjazd na Litwę. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym Troków (XIV - wiecznego zamku- rezydencji Wielkich Książąt Litewskich) oraz zwiedzanie Kowna (starówka, wycieczka nad Niemen). Przyjazd do Kowna w lub w okolice, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: Wczesne śniadanie. Wyjazd o godz. 6 rano do Tallina. Po drodze krótki postój (15 minut na zrobienie fotografii) w miejscowości Szawle (Gór a Trzech Krzyży) Przyjazd do Tallina  zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym; Stare i Nowe Miasto. (min. mury obronne z basztami, wieżami, Zamek,  Katedra, Wielka Gilda, Rynek i Ratusz). Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

4DZIEŃ: Wczesne śniadanie (lunch pakiet). Przejazd do portu na przeprawę promowa do Helsinek. Opuszczenie promu i zwiedzanie Helsinek - historycznego centrum miasta z przewodnikiem: Plac Senacki (Senaatintori), otoczony neoklasycystycznymi gmachami z XIX wieku, m.in.: Uniwersytet i Biblioteka Narodowa, Pałac Rządu, katedra luterańska. W centralnym punkcie Placu stoi pomnik cara Aleksandra II. Rynek (Kauppatori) z Ratuszem, Pałacem Prezydenta (Presidentinlinna). Sobór Uspieński – największa cerkiew w Europie Zachodniej, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, Stadion Olimpijski, pomnik Jana Sibeliusa. 

Dodatkowo: Porvoo - najstarsza miejscowość Finlandii, która leży 50 km na wschód od Helsinek, i tam tylko spacerują we własnym zakresie oglądając ładne drewniane domki,

lub wyspa Suomenlinna koszt 10 eur/osoba. Tu znajduje sie tam twierdza, położona na grupie sześciu wysp niedaleko brzegu. Dawniej miała za zadanie bronić Helsinek od strony morza. Obecnie utraciła walory militarne, posiada jednak wielkie znaczenie kulturowe jako zabytek historyczny i atrakcja turystyczna. W 1991 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Obiadokolacja. Przejazd do portu w Helsinkach na zaokrętowanie. Powrót do hotelu w Tallinie na nocleg około godziny 23.30

5 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Rygi. Przyjazd do stolicy Łotwy z przewodnikiem miejscowym (dzielnica kamienic w stylu secesyjnym wpisana na listę UNESCO, spacer po Starówce, Zamek, kościół polski Matki Boskiej Bolesnej i Uliczką Polską, katedra luterańska, katedra katolicka i kamienice Trzej Bracia, domy Gildii, dawny klasztor dominikański, Ratusz i Dom Bractwa Czarnogłowych. W miarę możliwości czasowych - przejazd do Salaspils (dawny Kircholm), postój na zrobienie fotek przy obelisku Karola Chodkiewicza. Przejazd do Wilna na późną obiadokolację i zakwaterowanie. 

6 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Litwy z przewodnikiem miejscowym (Ostra Brama, kościół św. Jana, kościół św. Kazimierza, cmentarz wojskowy na Antokolu, kościół św., Katarzyny. wileński cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła, Góra Trzech Krzyży Zwiedzanie zabytków Wilna; cerkwie św. Ducha i św. Mikołaja, Uniwersytet Stefana Batorego, katedra, ratusz). Wyjazd do Polski.

7 DZIEŃ: Przyjazd do Rzeszowa w godzinach porannych.

Cena:1945 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

- przejazd autokarem,

- opłaty parkingowe i drogowe
- 4 noclegi w hotelach **, ***  (pokoje 2,3os. z WC i prysznicem ),1 Kowno lub okolice, 2 Tallin, 1 Wilno,
- 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
- opieka pilota- przewodnika,
- ubezpieczenie NW i KL,

-obowiązkową opłatę na fundusz gwarancyjny i pomocniczy. 

Uwaga: Cena nie zawiera biletów wstępu (Litwa - Troki Zamek, Wilno Muzeum Mickiewicza, kościół św. Pawła I Piotra, Helsinki kościół Temppeliaukkio - wykuty w skale. oraz opłat za przewodników miejscowych (Kowno, Troki, Tallin, Helsinki, Ryga, Wilno), opłaty za Prom Tallin - Helsinki i Helsinki - Tallin - 170 euro. Ewentualnie dla chętnych Wyspa Suomenlinna w Helsinkach około 15 euro.                                                                                                                                                           
Pilot zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania obiektów.

Berlin, panoramaOpera LwówWenecjaKaktusy